powrót do strony głównej


SKANSENY

          Skansen lub muzeum na wolnym powietrzu, którego celem jest zaprezentowanie kultury ludowej danego regionu lub też ekspozycja obiektów zabytkowych (archeologicznych, budowlanych, etnograficznych). Polskie muzea skansenowskie zrzeszają się w Stowarzyszeniu Muzeów na Wolnym Powietrzu. Skanseny etnograficzne-przenosi się do nich typowe bądź wyjątkowe przykłady najczęściej architektury ludowej z danego obszaru, a wraz z budynkami ich wyposażenie, sprzęty, narzędzia, wystrój, stroje ludowe i inne elementy folkloru.
źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Skansen (dostęp 1.X.2018)

górnośląski park etnograficzny w chorzowie muzeum wsi kieleckiej-park etnograficzny w tokarni muzeum kultury ludowej pogórza sudeckiego w kudowie-zdroj nadwiślański park etnograficzny we wsi wygiełzów kaszubski park etnograficzny we wdzydzach kiszewskich skansen kurpiowski w nowogrodzie im. adama chętnikapowrót do strony głównej

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.