polskie kapliczki i figury świętych-powiat zielonogórski mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony lubuskie   Babimost   Bojadła   Czerwieńsk   Kargowa   Nowogród Bobrzański   Sulechów   Świdnica   Trzebiechów Zabór   Zielona Góra   


KAPLICZKI W POWIECIE ZIELONOGÓRSKIM

          Powiat zielonogórski - powiat (województwo lubuskie) utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Zielona Góra. Powiat położony jest w następujących regionach fizycznogeograficznych: Dolina Środkowej Odry, Kotlina Kargowska, Wysoczyzna Czerwieńska, Wał Zielonogórski i Obniżenie Nowosolskie. Na obszarze od Czerwieńska do Nowogrodu Bobrzańskiego rozciąga się wschodnia część Borów Zielonogórskich. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów, gminy wiejskie: Bojadła, Świdnica, Trzebiechów, Zabór, Zielona Góra, miasta: Babimost, Czerwieńsk, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sulechów.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_zielonogórski(dostęp 25.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.