polskie kapliczki i figury świętych-powiat świdwiński mała architektura sakralna

powrót do strony zachodniopomorskie   Brzeżno    Połczyn-Zdrój   Rąbino   Sławoborze   Świdwin-miasto   Świdwin-gmina   atrakcje turystyczne w powiecie świdwińskim   


KAPLICZKI W POWIECIE ŚWIDWIŃSKIM

          Powiat świdwiński-powiat w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim, reaktywowany w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Świdwin. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Świdwin, gminy miejsko-wiejskie: Połczyn-Zdrój, gminy wiejskie: Brzeżno, Rąbino, Sławoborze, Świdwin, miasta: Świdwin, Połczyn-Zdrój. Według danych z 2010 roku powierzchnia powiatu świdwińskiego wynosi 1093,02 kilometrów kwadratowych. Powiat położony jest na Wysoczyźnie Łobeskiej i Pojezierzu Drawskim. Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle drzewnym i przetwórstwie spożywczym oraz turystyce. W Połczynie-Zdroju znajduje się najstarsze uzdrowisko na Pomorzu.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/powiat świdwiński(dostęp 27.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.