polskie kapliczki i figury świętych-powiat słupski mała i średnia architektura sakralna

powrót do woj.pomorskie   Ustka   Dębica Kaszubska    Główczyce   Kępice   Kobylnica   Potęgowo   Słupsk-gmina   Smołdzino   Ustka-miasto   Ustka-gmina   


KAPLICZKI W POWIECIE SŁUPSKM

          Powiat słupski-powiat (województwo pomorskie) utworzony w 1999 w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Słupsk. W skład powiatu wchodzą: miasta: Ustka, Kępice, gminy miejskie: Ustka, gminy miejsko-wiejskie: Kępice, gminy wiejskie: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kobylnica, Potęgowo, Słupsk, Smołdzino, Ustka. Powiat słupski położony jest w północno-zachodniej części województwa pomorskiego. Od północy granicę stanowi 57 kilometrowy odcinek wybrzeża Bałtyku, od zachodu graniczy z województwem zachodniopomorskim (powiat sławieński oraz koszaliński), od wschodu i południa z powiatami: bytowskim i lęborskim. źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_słupski(dostęp 25.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.