polskie kapliczki i figury ¶więtych-powiat siemiatycki mała i ¶rednia architektura sakralna

powrót do strony podlaskie     Drohiczyn    Dziadkowice    Grodzisk   Mielnik   Milejczyce Nurzec-Stacja Perlejewo   Siemiatycze-miasto     Siemiatycze-gmina    atrakcje turystyczne w powiecie siemiatyckim    


KAPLICZKI W POWIECIE SIEMIATYCKIM

          Powiat siemiatycki - powiat (województwo podlaskie) utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzib± jest miasto Siemiatycze. Powiat położony jest na południu województwa podlaskiego. Graniczy z Białorusi±, podlaskimi powiatami hajnowskim, bielskim i wysokomazowieckim, lubelskim powiatem bialskim, mazowieckimi powiatami łosickim, siedleckim i sokołowskim. Południow± granicę powiatu, z województwami lubelskim i mazowieckim wyznacza rzeka Bug. W skład powiatu wchodzi 9 gmin: gminy miejskie: Siemiatycze, gminy miejsko-wiejskie: -gmina Drohiczyn, gminy wiejskie: gmina Dziadkowice, gmina Grodzisk, gmina Mielnik, gmina Milejczyce, gmina Nurzec-Stacja, gmina Perlejewo, gmina Siemiatycze, miasta: Siemiatycze i Drohiczyn. Ľródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_siemiatycki(dostęp 28.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz ¦wierkot, Beata Brachaczek-¦wierkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należ± do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.