polskie kapliczki i figury świętych-powiat myśliborski mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony zachodniopomorskie Barlinek   Boleszkowice   Dębno   Myślibórz   Nowogródek Pomorski   atrakcje turystyczne w powiecie myśliborskim   


KAPLICZKI W POWIECIE MYŚLIBORSKIM

          Powiat myśliborski-położony jest w północno-zachodniej Polsce, w woj. zachodniopomorskim. Utworzony został
w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Myślibórz. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Barlinek, Dębno, Myślibórz, gminy wiejskie: Boleszkowice, Nowogródek Pomorski miasta: Barlinek, Dębno, Myślibórz. Powiat myśliborski jest najdalej wysuniętym na południowy zachód powiatem województwa zachodniopomorskiego. Położony jest na malowniczym Pojezierzu Myśliborskim oraz częściowo na Nizinie Gorzowskiej. We wschodniej części gminy Barlinek znajduje się fragment Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego (z siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim), a w przylegającej do Odry części gminy Boleszkowice, fragment Parku Narodowego Ujście Warty.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/powiat myśliborski(dostęp 27.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.