polskie kapliczki i figury świętych-powiat kraśnicki mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony lubelskie   Annapol   Dzierzkowice   Gościeradów   Kraśnik-miasto   Kraśnik-gmina   Szastarka   Trzydnik Duży   Urzedów   Wilkołaz   Zakrzówek    


KAPLICZKI W POWIECIE KRAŚNICKIM

          Powiat kraśnicki-powiat (województwo lubelskie) utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Kraśnik. Powiat leży w południowo-zachodniej części województwa lubelskiego, na Roztoczu Zachodnim i na Wzniesieniach Urzędowskich. W skład powiatu wchodzą:gminy miejskie: Kraśnik, gminy miejsko-wiejskie: Annopol, gminy wiejskie: Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz, Zakrzówek miasta: Kraśnik, Annopol. W latach 1975-1998 większa część powiatu wchodziła w skład starego województwa lubelskiego, natomiast gminy: Annopol, Gościeradów, Szastarka oraz Trzydnik Duży należały do województwa tarnobrzeskiego.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_kraśnicki(dostęp 25.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.