polskie kapliczki i figury świętych-powiat koszaliński mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony zachodniopomorskie   Będzino   Biesiekierz   Bobolice   Manowo   Mielno   Polanów   Sianów   Świeszyno   atrakcje turystyczne w powiecie koszalińskim   


KAPLICZKI W POWIECIE KOSZALIŃSKIM

          Powiat koszaliński-powiat (województwo zachodniopomorskie) utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Koszalin. Powiat położony jest na Wybrzeżu Słowińskim oraz na Równinie Białogardzkiej i Równinie Słupskiej. Powiat posiada dużą nadmorską bazę wypoczynkową (gm. Mielno), liczne gospodarstwa agroturystyczne, a w części południowej dominuje przemysł drzewny. Koszalin jest miastem na prawach powiatu i nie wchodzi w skład powiatu koszalińskiego. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Bobolice, Polanów, Sianów, gminy wiejskie: Będzino, Biesiekierz, Manowo, Mielno, Świeszyno, miasta: Bobolice, Polanów, Sianów, Według danych z 1 stycznia 2010 powierzchnia powiatu wynosi 1653,40 km.kw.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/powiat koszaliński(dostęp 27.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.