polskie kapliczki i figury świętych-powiat koniński mała i średnia architektura sakralna

powrót do woj.wielkopolskie   Golina   Grodziec   Kazimierz Biskupi   Kleczew    Kramsk   Krzymów    Rychwał   Rzgów   Skulsk   Ślesin   Sompolno   Stare Miasto   Wierzbinek   Wilczyn   atrakcje turystyczne w powiecie konińskim


KAPLICZKI W POWIECIE KONIŃSKIM

          Powiat koniński-powiat (województwo wielkopolskie) przywrócony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Konin. Powiat zajmuje powierzchnię 1578,7 kilometrów kwadratowych i jest czwartym, co do wielkości powiatem w województwie oraz jednym z większych w kraju. Podział administracyjny: gminy miejsko-wiejskie: Golina, Kleczew, Rychwał, Sompolno, Ślesin, gminy wiejskie: Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kramsk, Krzymów, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Wierzbinek, Wilczyn, miasta: Golina, Kleczew, Rychwał, Sompolno, Ślesin. Podzielone są na 297 sołectw. Społeczność lokalna zamieszkuje 488 miejscowości wiejskich i 5 miejskich.Powiat koniński położony jest w centralnej Polsce, we wschodniej części Wielkopolski. Zajmowany teren wchodzi w skład pasa nizin w obrębie Niziny Wielkopolskiej. W centralnej części powiatu rozpościera się szeroka dolina Warty. Na północ i południe od niej, wznoszą się zróżnicowane obszary wysoczyzn, na północy dodatkowo urozmaicone przez 23 jeziora polodowcowe. źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/powiat_koniński(dostęp 27.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.