polskie kapliczki i figury świętych-powiat bydgoski mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony kujawsko-pomorskie   Białe Błota  Dąbrowa Chełmińska  Dobrcz   Koronowo   Nowa Wieś Wielka   Osielsko   Sicienko   Solec Kujawski   atrakcje turystyczne w powiecie bydgoskim   


KAPLICZKI W POWIECIE BYDGOSKIM

          Powiat bydgoski - powiat (województwo kujawsko-pomorskie) utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Bydgoszcz. Położony jest w środkowo-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, z wyłączeniem samego miasta Bydgoszczy, które na prawach powiatu znajduje się poza jego granicami. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Koronowo, Solec Kujawski, gminy wiejskie: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, miasta: Koronowo, Solec Kujawski. Główne krainy geograficzne: Pojezierze Krajeńskie, Pojezierze Chełmińskie, Wysoczyzna Świecka, Kotlina Toruńska.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_bydgoski(dostęp 24.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.