polskie kapliczki i figury świętych-powiat bialski mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony lubelskie   Biała Podlaska-gmina   Drelów   Janów Podlaski   Kodeń   Konstantynów   Leśna Podlaska   Łomazy   Międzyrzec Podlaski   Piszczac   Rokitno   Rossososz   Sławatycze   Sosnówka   Terespol   Tuczna   Wisznice   Zalesie   atrakcje turystyczne w powiecie bialskim   


KAPLICZKI W POWIECIE BIALSKIM

          Powiat bialski, powiat w województwie lubelskim utworzony w 1999 roku; największy powiat w województwie (obejmuje 11% jego powierzchni) i trzeci co do wielkości w Polsce (po białostockim i olsztyńskim). Jego siedzibą jest miasto Biała Podlaska. Podział administracyjny: Stolica powiatu: Biała Podlaska, Miasta:Międzyrzec Podlaski, Terespol,Gminy wiejskie:Biała Podlaska, Drelów, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Międzyrzec Podlaski, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice, Zalesie. Na terenie powiatu znajduje się 340 wsi, z czego 328 jest na prawach sołectw.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_bialski(dostęp 25.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.