polskie kapliczki i figury świętych-powiat aleksandrowski mała i średnia architektura sakralna

powrót do strony kujawsko-pomorskie   Aleksandrów Kujawski-miasto   Aleksandrów Kujawski-gmina   Bądkowo   Ciechocinek   Koneck   Nieszawa   Raciążek   Waganiec   Zakrzewo   atrakcje turystyczne w powiecie aleksandrowskim   


KAPLICZKI W POWIECIE ALEKSANDROWSKIM

          Powiat aleksandrowski-powiat ziemski w województwie kujawsko-pomorskim, utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej.Jego siedzibą jest miasto Aleksandrów Kujawski. W jego południowej części leży Równina Inowrocławska z Kanałem Bachorze, w północnej znajduje się część Kotliny Toruńskiej z niecką rzeki Tążyny. Nizina Ciechocińska i płynąca przez nią rzeka Wisła, stanowi jednocześnie północno-wschodnią granicę powiatu. W powiecie znajduje się jedno z bardziej znanych w kraju uzdrowisk - Ciechocinek. W skład powiatu wchodzą: gminy miejskie: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa, gminy wiejskie: Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Koneck, Raciążek, Waganiec, Zakrzewo, miasta: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa. Sąsiednie powiaty: powiat inowrocławski, powiat lipnowski, powiat radziejowski, powiat toruński, powiat włocławski.
źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_aleksandrowski(dostęp 25.II.2013)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw powrót do strony wykaz diecezji

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.