powrót do strony podkarpackie   powrót do strony powiat brzozowski


KAPLICZKI W GMINIE NOZDRZEC

          Nozdrzec-gmina wiejska w województwie podkarpackim, w powiecie brzozowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie krośnieńskim. Siedziba gminy to Nozdrzec. Sołectwa: Nozdrzec, Hłudno, Huta Poręby, Izdebki, Izdebki-Rudawiec, Siedliska, Ujazdy-Ryta Górka, Wara, Wesoła, Wołodź. Miejscowość bez statusu sołectwa: Wola Wołodzka. Sąsiednie gminy: Bircza, Błażowa, Brzozów, Domaradz, Dydnia, Dynów.

foto:Bogdan Śnieżek. Nozdrzecka Kalwaria _ stacje drogi krzyżowej na wzgórzu Chełm (372 m n.p.m.) w miejscowości Nozdrzec, w powiecie brzozowskim. Pierwsze kaplice przy drodze na Nozdrzecką Kalwarię foto:Bogdan Śnieżek. Nozdrzecka Kalwaria _ stacje drogi krzyżowej na wzgórzu Chełm (372 m n.p.m.) w miejscowości Nozdrzec, w powiecie brzozowskim. foto:Bogdan Śnieżek. Nozdrzecka Kalwaria _ stacje drogi krzyżowej na wzgórzu Chełm (372 m n.p.m.) w miejscowości Nozdrzec, w powiecie brzozowskim. foto:Bogdan Śnieżek. Nozdrzecka Kalwaria _ stacje drogi krzyżowej na wzgórzu Chełm (372 m n.p.m.) w miejscowości Nozdrzec, w powiecie brzozowskim. foto:Bogdan Śnieżek. Kapliczka nozdrzeckich pszczelarzy z figurką Chrystusa Frasobliwego


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw powrót do strony wykaz diecezji

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.