kapliczki-powiat mikołowski mała i średnia architektura sakralna

powrót do woj.śląskie   Łaziska Górne   Mikołów   Ornontowice   Orzesze   Wyry   atrakcje turystyczne w powiecie mikołowskim   


KAPLICZKI W POWIECIE MIKOŁOWSKIM

          Powiat mikołowski jest powiatem ziemskim, leżącym w granicach województwa śląskiego. Powiat powstał w ramach reformy administracyjnej kraju w roku 1999. Geograficznie powiat mikołowski położony jest w południowo-zachodniej Polsce na granicy Wyżyny Śląsko - Krakowskiej i Kotliny Oświęcimskiej. Administracyjnie położony w południowo-zachodniej części województwa śląskiego i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Powiat sąsiaduje z miastami na prawach powiatu: Katowice, Ruda Śląska, Tychy, Żory oraz powiatami ziemskimi: gliwicki, pszczyński, rybnicki (województwo śląskie). W skład powiatu wchodzą miasta: Łaziska Górne, Mikołów i Orzesze oraz gminy wiejskie: Ornontowice i Wyry.
źródło:Strona Starostwa Powiatowego w Mikołowie www.mikolowski.pl(dostęp 22.X.2012)


powrót do strony gminy alfabetycznie powrót do strony gminy według województw powrót do strony wykaz diecezji

Wszelkie prawa zastrzeżone©2012 Janusz Świerkot, Beata Brachaczek-Świerkot. Wszelkie materiały i zdjęcia zamieszczone na stronie należą do ich autorów. Wykorzystanie zdjęć bez zgody autora jest zabronione.